Dračí Doupě - PK
Úvod
Novinky
Naše družinka
Podoba družinky
Kronika
Síň slávy
Opustili družinku
Hřbitov soukromý
Hřbitov veřejný
Světy
Kyprie
Kulty
Samurajové
Řád
Paladinové
Ramtolové
Ceníky
- Kompletní
Pyrofor
Theurg
Kůže
Hostinec
Nástroje
Služby
Vetešnictví
Kovy
Bestiář
Zvířata
Humanoidé
Nemrtví
Zbraně
Artefakty
Boj tváří v tvář
Střelecký souboj
Zbroje
Artefakty
Běžné
Poezie
Básně
Povídky
Porosty
Bylinky
Houby
Ostatní
Dovednosti nové
Dovednosti v.1.6
Downloads
Galerie
Community
Kniha návštěv
Příspěvky
Napište
Weby
Links
Autoři
Credits

Ceník theuga

   Návod, který by mohl pomoci theurgům při určování ceny za předměty, které vyrobí.
   Při výrobě kouzelných předmětů se do ceny počítá cena základu, tj. předmětu, do kterého chce theurg zaklet démona, dále 12 zlatých za 1 mag, který je potřeba na vyvolání té sféry, za které chce démona theurg vyvolat a nakonec 5x pořadové číslo sféry, ze které theurg démona vyvolává. Tato čísla se nevztahují na výrobu artefaktů.

PŘÍKLAD: Pokud chce theurg vyrobit široký meč +2(cena meče je podle pravidel 24 zl), ze sféry Jéliel(pořadové číslo 2) stojí takový meč 1234 zl (24 -cena základu- + 100 x 12 -100 je magenergie, kterou je potřeba vydat sféře Jéliel- + 2 x 5 -pořadové číslo- = 1234) plus samozřejmě cena práce, takže pro zákazníka bude za takových 1285 zl.

   Ceny ovšem může theurg požadovat i za takové služby, jako jsou například odpovědi na otázky, nebo vyvolání elementála či bhuty na přání.

   V případě elementála, nebo bhuty záleží na dvou vlastnostech - na životaschopnosti a na magenergii, kterou musí theurg vynaložit na to, aby se mu elementál, nebo bhuta zjevil. 1 život se počítá za 4 zl a 1 mag za 12 zl.

PŘÍKLAD: Nějaký majetnější obchodník se rozhodne, že si postaví malou tvrz. Z nějakého důvodu potřebuje přemístit hlínu o obsahu 6m3. Požádá proto theurga. Theurg se rozhodne použít elementála země - gnóma. Řekne obchodníkovy, že to pro něho udělá, ale že to bude stát 360 zl.

   Je tu ještě možnost, že bude někdo chtít po theurgovi, aby mu zodpověděl nějakou otázku. Potom se počítá 5x pořadové číslo sféry, kterou theurg žádá o odpověď a 12 zl za 1 mag, který je potřeba na vyvolání sféry.

PŘÍKLAD: Pokud theurg žádá o odpověď sféru Elémiah bude tato odpověď stát 2420 zl. (200 x 12 -200 je magenergie, kterou je potřeba vydat sféře Elémiah- + 4 x 5 -pořadové číslo- = 2420) a opět cena práce, takže zákazník zaplatí za odpověd 2450 zl.

[ Nahoru ]
Přidat k oblíbeným
Anketa:

Výsledky anket

Kniha uživatelůNaše ikonka:
Stránky o Dračím Doupěti - mnoho doplňků a příjemné prostředí

Partner:
Cult of the Dragon a vše co k tématu fantasy patří naleznete zde!
Spřátelené stránky:
Profesionální stránka věnovaná jedné z nejlepších RPG!
Mnoho informací z okolí Pána Prstenů a jeho filmového zpracování
Fantasy měsíčník
Nekomerční modul pro DrDZaloženo 5.2.2003 (ve spolupráci s hráči - Merry, Dugeons, Artholl, Maleax, Thorin, Barlock). http://poutnikovakrcma.wz.cz©