Dračí Doupě - PK
Úvod
Novinky
Naše družinka
Podoba družinky
Kronika
Síň slávy
Opustili družinku
Hřbitov soukromý
Hřbitov veřejný
Světy
Kyprie
Kulty
Samurajové
Řád
Paladinové
Ramtolové
Ceníky
- Kompletní
Pyrofor
Theurg
Kůže
Hostinec
Nástroje
Služby
Vetešnictví
Kovy
Bestiář
Zvířata
Humanoidé
Nemrtví
Zbraně
Artefakty
Boj tváří v tvář
Střelecký souboj
Zbroje
Artefakty
Běžné
Poezie
Básně
Povídky
Porosty
Bylinky
Houby
Ostatní
Dovednosti nové
Dovednosti v.1.6
Downloads
Galerie
Community
Kniha návštěv
Příspěvky
Napište
Weby
Links
Autoři
Credits

Bestiář - humanoidé

Jinak řečeno skřeti, trollové, CP (Cizí postavy) a vše co alespoň něčím připomíná člověka.

[ Nahoru ]



Temný elf (drow)

Životaschopnost: 5 + 2
Útočné číslo: (+3 + 7/-1) = 10/-1 (dlouhý meč)
(+4 + 6/+1 + 1) (rodová zbraň) = 11/+1 (special. dl. luk)
Obrané číslo: (+4 + 3) + štít = 8 (5 s lukem)
Odolnost: 15
Velikost: B
Bojovnost: 11
Zranitelnost: humanoid, ale D1/2, J1/3, K 3/4, L0, M0
Pohyblivost: 15/humanoid
Vytrvalost: 15/humanoid
Inteligence: 9-11 (kněží 18)
Přesvědčení: zmateně zlé
Poklady: 15 / 2
Zkušenost: 225

Temní elfové jsou odrůdou "běžných" elfů a jsou nazýváni drowové. Žijí po tmě (3 odrůdy - lesní, pouštní a podzemní). Nejsou přímo zlí, jen nesnáší jiné rasy a sluneční světlo. Na slunečním světle jim je velice teplo a pomalu se jim zbarví kůže do ruda (každou hodinu na slunečním světle ztrácí 1k10 + 3 životů a mají postih -2 k ÚČ i OČ). Jsou důvěřiví a uctívají pavoučí bohy - mají jednu královnu (říkají ji Velká Matka) která hovoří slovy bohů.
Lesní drowové mají v lásce hvozd, ve kterém žijí a pečují o něj (ten jim zato poskytuje domov a tmu). Jsou velice nepřátelští ke komukoli, kromě druidů (obvykle mají s druidy příměří).
Podzemní drowové mají několik rodů, které proti sobě neustále bojují. Všechny ale ovládá Velká Matka. Asi nejvíc ze všech uctívají pavouky a občas mají domovy z pavučin. Podzemní drowové mají také spoustu kněží, kteří umí kouzla druidů a čarodějů z PPZ a PPP - denně 50 magů (kněží mají poloviční živ., ÚČ a OČ).
Pouštní drowové žijí pouze na jediné poušti - Smoliorw. Je to jediná poušť s temným pískem a s věčným stínem. Byli první z drowů, kteří vznikly a tak mají více společného s elfy. Na slunečním světle mají jen poloviční zranění než ostatní a žádné postihy k ÚČ a OČ. Vyskytují se mezi nimi i hodnější povahy (až o dva stupně nahoru) - jsou však vyhosťováni ze společnosti. Pouštní elfové mají města (3 velká a 5 malých) pod pískem (proto je lidé nemohou najít) a dostávají se tam naskočením na určité místo v poušti. Neútočí na lidi venku, ale jakmile se někdo objeví na jejich poušti tak se nedožije dlouhého věku.
Temnota jim poskytuje určitou ochranu - vstřebává magii (odtud tedy jejich malá zranitelnost kouzly). Tato ochrana působí neustále - i venku.

[ Nahoru ]



Dryáda

Životaschopnost: 1 + věk stromu
Útočné číslo: (0 + 1) = 1
Obrané číslo: (4 + 1) = 5
Odolnost: 13
Velikost: A
Bojovnost: 1
Zranitelnost: humanoid
Pohyblivost: 21/humanoid
Vytrvalost: 15/humanoid
Inteligence: 15
Přesvědčení: zmateně dobré až neutrální
Poklady: -
Zkušenost: věk stromu : 2

Dryáda je bytost ženského pohlaví. Je to duše stromu. Dryády se nejčastěji zdržují v listnatých lesích a hájích. Každý strom ve hvozdu má svou dryádu, která vzniká při jeho vyklíčení a zaniká spolu s ním. Stejně tak smrt dryády způsobuje úmrtí stromu. Dryády jsou malé, hodně slabé a plaché. Vyhýbají se styku s okolním světem. Ve stromě také ztrácejí svou hmotnou podstatu vnímají stromem a mohou se zhmotnit na jeho části.
- vlastnosti:
Dokáží procházet jinými stromy. Dokáží ze svého stromu 1× denně vytvořit Velký zlý strom, který pak už nemůže ovládnut žádný Druid. Dokáže vyvolat hněv lesa 1 × týdně. Mluví se zvířaty a ostatními dryádami bez vynaložení magenergie.
Dryáda používá kouzla jen v krajním nebezpečí, kdy je v ohrožení. Zabití dryády (přímo dryády, ne pokácení stromu) je hvozdem velice často postihováno Nenávistí lesa.

[ Nahoru ]



Skaven

Životaschopnost: 3 + 2 (strážci mají 4 + 5)
Útočné číslo: 0 + síla zbraně
(0 + 3/+1) = 3/+1 (pařáty) [(strážci mají +3 + 3/+3)] = 6/+3
Obrané číslo: (+3 + 2) = 5
(strážci mají +4 + 4 + zvl.) = 9
Odolnost: 15
Velikost: B
Bojovnost: 5 (strážci 11)
Zranitelnost: humanoid
Pohyblivost: 16/šelma
Vytrvalost: 15/humanoid
Inteligence: 6
Přesvědčení: zmatené zlo
Poklady: 90/0 (strážci 190/20)
Zkušenost: 80 (strážce 200)

Skaveni se vyskytují ve stokách měst a to hlavně v těch chudších, nebo se jim také skvěle daří v alchymistických městech. Skaveni jsou kříženci divokých lidí a obřích krys (neptejte se jak). Povětšinou slouží krysodlakům (každému 3k6 + 2 jedinců). Nejoblíbenější zbraní skavenů je krátký válečný meč a malý štít, nebo pak halapartna, ale stejně nejraději bojují svými ostrými pařáty. Vždy jsou dva jedinci jako přímí strážci krysodlaka a chrání ho až do poslední kapky krve. Strážci mají na pařátech připevněné titanové ostří a mají speciální chrániče na rukou. Tyto chrániče jsou dělané z ocele a jsou pokryty zlatými ornamenty. Nikdo jiný než skaven si je opravdu nenavleče, přidávají mu obranu +1, ale zato kováři je s radostí roztaví a udělají z nich něco pořádného pro nějaké dobrodruhy. Jednou za pět let se pořádá čištění stok a kanalizací v každém takto zamořeném městě, je to celkem dobrá práce pro každého dobrodruha, protože za jednu hlavu skavena je 2 zl a strážce 15 zl.

[ Nahoru ]



Skřetmedvěd

Životaschopnost: 11 + 3
Útočné číslo: +5 + síla zbraně
(+5 + 4/-1) = 9/-1 (ruce)
Obrané číslo: (+3 + 3) = 6
Odolnost: 23
Velikost: C
Bojovnost: 12
Zranitelnost: humanoid
Pohyblivost: 9/humanoid
Vytrvalost: 23/humanoid
Inteligence: 10
Přesvědčení: zákonné zlo
Poklady: 1000/100 (doupě)
Zkušenost: 500

Skřetmedvědi jsou velice vzácní, ale ohavní tvorové. Vznikli ještě dříve než obyčejní skřeti. Jsou to vlastně zmutovaní obři a jejich název vznikl z pověr lidí. Jsou velmi silní a odolní, nejraději žijí v tmavých jeskyních, nebo v norách v hlubokých hvozdech. Tito tvorové vznikly už velice dávno, dříve jich bylo spousty, tak asi jako dnes skřetů, ale v jeden čas začali vymírat na jakousi nemoc a zbyli poslední kusy, které se dnes úspěšně rozšiřují po světě. Oblíbená zbraň skřetmedvědů je kyj nebo prostě nějaká kláda. Někdy se stává že vedou celé tlupy skřetů jako skřetí hejtmani. Skřetmedvědi si skřety také často najímají do svých služeb jako stráže nebo vojáky do armády. Rádi se přátelí i s vlky lítými, aby je skřeti měli jako jezdectvo.

[ Nahoru ]




Přidat k oblíbeným
Anketa:

Výsledky anket

Kniha uživatelů



Naše ikonka:
Stránky o Dračím Doupěti - mnoho doplňků a příjemné prostředí

Partner:
Cult of the Dragon a vše co k tématu fantasy patří naleznete zde!
Spřátelené stránky:
Profesionální stránka věnovaná jedné z nejlepších RPG!
Mnoho informací z okolí Pána Prstenů a jeho filmového zpracování
Fantasy měsíčník
Nekomerční modul pro DrD



















Založeno 5.2.2003 (ve spolupráci s hráči - Merry, Dugeons, Artholl, Maleax, Thorin, Barlock). http://poutnikovakrcma.wz.cz©